لازانیا نوع اول

لازانیا نوع اول

لازانیا : ۵۰۰ گرم
گوشت چرخ کرده : ۵۰۰ گرم
پیاز داغ عسلی : ۳ قاشق سوپخوری
پنیر گرویر : ۱۵۰ گرم
سس مایونز : ۱ فنجان
رب گوجه فرنگی : ۱ قاشق سوپخوری
نمک : قدری
فلفل : قدری
توضیح آنکه خمیر لازانیا به‌طور آماده در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد خمیری است تقریباً پهن به عرض و طول ده سانتی‌متر که ممکن است به رنگ‌های سبز و صورتی و سفید آماده باشد.
ظرف نسبتاً بزرگی را پر از آب می‌کنیم و برای هر بسته لارانیا ۲ قاشق نمک در آب می‌ریزیم و بعد از جوش آمدن آب لازانیا را در آن می‌ریزیم و یک دو قاشق روغن در آن می‌ریزیم و می‌گذاریم بجوشد تا مغز لازانیا کاملاً نرم شود و زیاد له نشود لازانیا را در آبکش می‌ریزیم و مقداری آب نیم گرم بر روی آن می‌دهیم تا لیزی و شوری آن گرفته شود.
در صورتی‌که بخواهیم لازانیا را قبلاً آماده کنیم، بعد از طبخ و ریختن آن در صافی آن را در ظرف آب سرد می‌ریزیم در این صورت اگر یکی دو روز هم بماند عیبی نخواهد کرد.
پیاز سرخ شده را در ظرفی می‌ریزیم و روی آتش می‌گذاریم، گوشت چرخ شده را با پیاز مخلوط می‌کنیم و گوشت را کمی سرخ می‌کنیم آب گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی را در یک لیوان آب حل می‌کنیم و داخل گوشت می‌ریزیم و کمی نمک و فلفل می‌زنیم و می‌گذاریم آهسته بجوشد و آب کمی تبخیر شود.
سپس در در ظرف نسوز مناسبی یک ردیف لازانیا و یک ردیف گوشت و روی گوشت باز یک ردیف لازانیا می‌ریزیم، سس گوجه فرنگی را روی آن می‌دهیم و پنیر را رویش می‌پاشیم و ظرف را روی پنجره آخر فری که قبلاً گرم کرده‌ایم به‌طرف بالا با حرارت ۴۵۰ درجه به مدت نیم‌ساعت قرار می‌دهیم تا روی آن کمی برشته شود. 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه