سالاد روسی


سالاد روسی,
● قبل از آشپزی: توصیه می‌کنیم این غذا را روز پنجشنبه درست کنید. وعده ناهار پنجشنبه به همراه شام آن، صبحانه فردایش و البته ناهار فردایش، مهم‌ترین وعده‌های غذایی زندگی ما محسوب می‌شود، بنابراین تا دیر نشده بجنبید. سالاد روسی امروز می‌تواند به رنگین شدن سفره شما کمک کند. پیشنهاد ما این است در کنار این سالاد غذایی سر سفره بگذارید که بخار کند، غذایی مناسب فصل سرما، اگر رمانتیک هستید، حتما منظور ما را درک می‌کنید. روزهای بارانی را نباید از دست داد.
● توصیه: سالاد خوشمزه‌ای است، طعمی که به‌دلیل استفاده از شوید و پیازچه به دست می‌آید. مایونز از سایر اجزای تشکیل دهنده این سالاد است که البته به آدم‌های فربه توصیه می‌کنیم به جای مایونز از ماست‌خامه‌ای و روغن زیتون استفاده کنند. فلاسفه عقیده دارند پس از پایان مرحله آماده‌سازی این سالاد باید ساکت بنشینید تا فرد سالادخور بلافاصله به تعریف از سلیقه و دست و پنجه شما بپردازد. در این لحظه در صورت امکان کپی‌رایت فراموش نشود!
● ملزومات:
▪ سیب‌زمینی استانبولی، ۰۰۵ گرم
▪ ماست خامه‌ای یا سس‌مایونز، نصف‌لیوان
▪ شوید خرد شده تازه، ۶ قاشق غذاخوری
▪ پیازچه خیلی ریز شده، ۴ قاشق غذاخوری
▪ تربچه حلقه‌ای نازک شده، ۵ عدد
▪ نمک و فلفل و آبلیمو و سایر افزودنی‌ها، هر چقدر که دوست دارید.
● طرز تهیه: لازم به توضیح است که قرار نیست در این قسمت توضیح خاصی داده می‌شود، چرا که مشخص است باید ملزومات را با هم مخلوط کنیم و سپس آن را فرو ببلعیم. البته هزار نکته باریک‌تر از مو همین جاست و فرق آشپز و غیر آشپز در همین مرحله مشخص می‌شود. مسلم است که سیب‌زمینی‌ها پس از آب‌پز شدن، بر اثر تماس با قاشق شما، له می‌شوند. بنابراین باید کمی صبر کنیم تا آنها سرد شده و سپس آنها را تکه کرد. کمپلکس مورد نظر را در ظرفی بریزید و سر سفره ببرید.
● خارج از دستور: اضافه کردن کمی کالباس ژامبون مرغ و کمی خیارشور خرد شده می‌تواند سالاد شما را پر و پیمان‌تر کند. البته در این صورت سالاد تغییر ماهیت داده و به خوراکی دیگری تبدیل می‌شود که می‌توانید به سلیقه خودتان، روی آن اسم جدیدی بگذارید.
روزنامه سلامت


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه