سالاد ذرت


سالاد ذرت,
مواد لازم: یک لیوان ذرت پخته شده /نصف لیوان هویج پخته شده‎/ یک لیوان نخود سبز پخته شده / یک لیوان کاهوی خرد شده‎/ یک لیوان مغز پرتقال خرد شده‎/ ۱۰۰گرم کالباس‎/ ۱۰۰گرم خامه‎/ ۱۰۰گرم سس مایونز‎/ ۲قاشق غذا خوری شکر‎/ ۲ قاشق غذا خوری آبلیمو‎/ نصف قاشق مربا خوری نمک
طرز تهیه: برای پخت ذرت، بلال را با چوب آن در دیگ زودپز با مقداری نمک می ریزیم که در مدت ۲ساعت خواهد پخت. سس مایونز، خامه، آبلیمو، نمک و شکر را مخلوط می کنیم. نخود سبز، ذرت، کاهو و هویج و مغز پرتقال خرد شده را نیز با هم مخلوط می کنیم. سپس این مواد را در ظرفی ریخته و روی آن را با سس و هویج تزئین می کنیم .
نکات تغذیه ای: این سالاد پر کالری ، برای افراد کم اشتها به خصوص کودکان کم اشتها مناسب است. در این سالاد از هویج پخته استفاده شده است و همان طوری که در بخش دانستنی های تغذیه آمده است، خواص آنتی اکسیدانی هویج پخته از هویج خام بیشتر است. سعی کنید از کالباسی استفاده کنید که دارای مارک تجاری معتبر و استاندارد باشد.
به علت وجود خامه و سس و کالباس در این سالاد، سعی کنید که آن را به مدت طولانی نگهداری نکنید و آن را به مقدار مصرف برای یک وعده غذایی تهیه نمایید .این سالاد، یک غذای سرد است که می توان آن را با نان باگت برای کودکان سرو کرد.انرژی کل غذا، ۱۶۳۰ کالری است که اگر توسط ۴ نفر میل شود، سهم هرفرد به طورمتوسط ۴۰۷ کالری است .
روزنامه همشهری


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه